خانه / سوالات متداول

سوالات متداول

سوالاتی با موضوع انتخاب رشته :

  • برای انتخاب رشته شبانه ، روزانه و غیرانتفاعی ترتیب اش مهم است یا خیر ؟

در انتخاب رشته دو مرحله وجود دارد. یکی انتخاب رشته‌ها و دومی که مهم‌تر هم هست، ترتیب چیدمان رشته‌ها است. وقتی رشته‌ها را انتخاب کردید که ترکیبی از روزانه، شبانه و غیرانتفاعی و پیام نور است، آن گاه به سراغ چیدمان و مرتب کردن رشته‌ها می‌رود. موضوع اصلی در این‌جا صرفاً ترجیح شماست. باید بر اساس ترجیح انتخاب‌ها را بچینید. مثلاً ممکن است شما شبانه یا غیرانتفاعی یک رشته‌ی خوب در تهران را به شهرستان رفتن و خواندن یک رشته که اولویت اصلی شما نیست، ترجیح بدهید. این‌جا تنها ترتیبی که اهمیت دارد ترجیح و علاقه ی شماست.

  • آیا یک رشته پایین تر را در یک دانشگاه برتر به رشته‌ی دیگر در دانشگاه پایین‌تر ترجیح بدهیم؟

پیشنهاد ما این است که رشته را نسبت به دانشگاه در اولویت قرار دهید. مثلاً اگر به رشته‌ی مهندسی مکانیک علاقه دارید، آن را در اولویت قرار دهید. اما اگر دانشگاه برای‌تان مهم است، می‌توانید دانشگاه را در اولویت قرار دهید. دانش‌آموزی در سال ۹۲، رتبه‌ی ۲۰۰ به دست آورده بود. علاقه‌اش مهندسی مکانیک دانشگاه شریف بود. اما قبول نمی‌شد. او باید بین مهندسی مکانیک یا دانشگاه شریف یکی را انتخاب می‌کرد. بین مهندسی مکانیک دانشگاه تهران یا مهندسی عمران (ترجیح بعدی‌اش) دانشگاه شریف؟ پیشنهاد من این بود که مهندسی مکانیک دانشگاه تهران را بالاتر بزند و اول انتخااب کند. اما او ترجیح داد که مهندسی عمران دانشگاه شریف را بالاتر بزند. این‌جا ترجیح خود شما مهم‌تر است.

  • راجع به رشته های شبانه توضیح دهید.

۱- پذیرفته شدگان این رشته ها، تابع مقررات آموزشی دوره ی روزانه هستند(مگر در مواردی که در آیین نامه ی طرح ایجاد دوره های شبانه،مستثنی شده باشد) و برنامه های آموزشی دوره ی شبانه همانند دوره ی روزانه است.

۲- ساعت تشکیل کلاس ها ی دوره های شبانه با نظر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده ی دانشجو تعیین می شود.

۳- تعیین سقف واحدهای درسی برای هر نیم سال با توجه به سایر ضوابط و مقررات، در اختیار شورای آموزشی دانشگاه خواهد بود

۴- دانشجویان موظف به پرداخت شهریه (ثابت و متغیر) خواهند بود.شهریه ی ثابت برای ورودی های هر سال مبلغ مشخصی است و شهریه ی متغیر هر سال به میزان ده درصد نسبت به سال قبل افزایش می یابد

۵- دانشگاه از پذیرفته شدگان تعهد مالی  می گیرد

۶-برای کارمندانی که در این رشته ها پذیرفته می شوند در صورت نداشتن مرخصی استحقاقی باید مرخصی بدون حقوق دریافت نمایند.

۷-انتقال دانشجو از دوره ی شبانه به روزانه ممنوع است.

۸-دانشگاه از دادن وام ،تسهیلات رفاهی ،خوابگاه و سرویس ایاب و ذهاب به پذیرفته شدگان این رشته ها معذور است.

سوالاتی با موضوع همکاری با آموزشگاه :

  • من یک مدرس ریاضی در مقطع راهنمایی و دبیرستان هستم،میخواستم که از فضای آموزشی شما برای تدریس استفاده نمایم ، آیا امکان این قضیه وجود دارد ؟

آموزشگاه علمی برتر اندیشان آماده همکاری با معلمان و دبیران گرامی برای برگزاری کلاسهای آموزشی می باشد،در صورت تمایل به همکاری با شماره تلفن آموزشگاه تماس حاصل نمایید .

  • من مدیر یک دبستان در شهر رشت هستم ،میخواستم برای دانش آموزان این مدرسه کلاسهای آموزش رباتیک به شکل فوق برنامه برگزار نمایم ، آیا آموزشگاه علمی برتر اندیشان برنامه ای به این شکل برگزار می کند ؟

بله ، یکی از برنامه های ویژه آموزشگاه علمی برتر اندیشان آموزش رباتیک در مدارس و مراکز پیش دبستانی می باشد که معمولا با استقبال فراوان فراگیران روبرو می شود .