خانه / دپارتمان دروس پایه / دروس اختصاصی رشته تجربی(زیست) را چگونه بخوانیم؟

دروس اختصاصی رشته تجربی(زیست) را چگونه بخوانیم؟

یکی از مهمترین و اساسی ترین سئوال های شما داوطلبان عزیز برای آمادگی و شرکت در کنکور این است که برای موفقیت در کنکور از کجا شروع کرده، چه درسهایی را خوانده و چگونه پیش بروید .طرح این سئوال ها بسیار مهم است .زیرا شما برای آمادگی در این آزمون ، احتیاج به برنامه و مسیری مشخص  و مطمئن دارید و پاسخگویی به این سئوالات از اولین گامهای موفقیت شما محسوب می شود .

الف : زیست شناسی

درس زیست شناسی به خاطر دارا بودن بالاترین ضریب در آزمون سراسری گروه آزمایشی علوم تجربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نقش کلیدی و مهمی را در ورود شما به دانشگاه بر عهده دارد.اگر تمایل دارید در یکی از رشته های خوب گروه آزمایشی علوم تجربی مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و …. قبول شوید، باید در این درس درصدی بالاتر را ۸۵-۸۰ درصد را کسب کنید.به خاطر تاثیر مهمی که این درس در کنکور دارد، معمولا دانش آموزان این درس را خوب مطالعه میکنند.

در مطالعه این درس،کتاب درسی بهترین مرجع مطالعه است.نکته مهمی که شما درهنگام مطالعه این درس باید به آن توجه داشته باشید مرور است؛زیرا این درس، درسی نیست که با یک یا حتی چند بار خواندن بتوانید در آن درصد بالایی را کسب کنید؛بنابراین مرورهای متوالی از این درس را در برنامه خود قرار دهید،زیرا برای کسب یک رتبه زیر ۱۰۰۰ مطالعه مستمر و حداقل روزانه ۲ ساعت الزامی به نظر میرسد.منظور از مرورهای متوالی ومطالعه مستمر، خواندن طوطی وار مطالب و تنها حفظ کردن آنها نیست و شما باید برای یادگیری عمیق مطالب از شیوه های صحیح مطالعه استفاده کنید.

در هنگام مطالعه فصل های جدید، مطالب فصل قبل را از روی خلاصه های خود بخوانید تا آنها را فراموش نکنید. باز هم تکرار می کنیم: «این درس را چندین بار به طور جدی و فعال مرور کنید.»

درباره ی admin